Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

Muhteşem Süleyman Operası Osmanlı İmparatorluğu'nun 10. Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşamının en önemli kesitlerini sahneye aktarıyor. Çocukluğu sırasında şahit olduğu taht mücadelelerinden duyduğu korku ve endişeleri, Yavuz Sultan Selim’in tahta geçmesiyle son bulur.


Gençliğini geçirdiği Manisa sancağında halkın sevgisine mazhar olur ve yaşamının en güçlü dostluğunu kuracağı Pargalı İbrahim’le tanışır. Zamanı gelip de tahta geçtiğinde, hiç beklemediği bir anda haremine yeni giren bir kadınla karşılaşır. Hayatının aşkı olacak ve o günden sonra Hürrem Sultan adıyla bilinecek olan Alexandra’yla.. Zekası, bilim ve sanata olan düşkünlüğü, askeri başarılarıyla Osmanlı daha da güçlenirken imparatorluğun toprakları da muazzam ölçüde genişler. Bir yandan da devletin devamlılığı ve otoritenin korunması için çok zor kararlar vermek zorunda kalır.


En sevdiği dostu ve sırdaşı Pargalı İbrahim’İn ve biricik oğlu ve şehzadesi Mustafa’nın ölüm kararları bunlardan bazılarıdır. Yaşamının pişmanlıklar ve vicdan azabıyla geçirdiği son döneminde Zigetvar’ı fethetmekte teselliyi arayacak fakat nefesi Zigetvar’ın düşüşünü görmeye yetecek midir?


MUHTEŞEM SÜLEYMAN

TEMSİL TARİHİ

DİSTRİBÜSYON