Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
YASEMİN DARİK ÖRGÜT

1980 yılında İzmir' de doğdu. 1994 yılında Eskişehir Devlet Konservatuvarı Viyola bölümünü kazandı. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservaturavarına yatay geçiş yaparak Zeliha Özel ile çalışmalarına devam eden Yasemin Darik öğrenim yılları içerisinde birçok odamüziği, orkestra ve sınıf konserleri verdi. 1999,2005,2008 yıllarında Ruşen Güneş'in masterclasslarına katıldı. 1999 yılında Fransa' da her yıl düzenlenen Belfort müzik festivaline katıldı. 2006 yaz sezonunda ''Youngenc'' orkestrası ve turnelerinde görev aldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası, Eskişehir Belediye ve Senfoni Orkestralarında misafir sanatçı olarak görev aldi birçok yurtiçi ve yurtdışı turne ve festivallerine katılmıştır. 2009,2013 yılları arasında Samsun Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli sanatçı olarak görev yaptı.2013 yılında açılan kadro sınavını kazandıktan sonra halen Samsun Devlet Opera ve Balesinde görevini sürdürmektedir.


2009,2013 yılları arasında Samsun Devlet Opera ve Balesinde görev aldığı opera ve bale eserleri; Saraydan Kız Kaçırma, Arşın Mal Alan, Kontez Mariza, Giselle, 1001 Gece Masaları, Carmen, Ali Baba & 40, Venedik de Bir Gece, Korsan, La Boheme, İstanbulname, Don Kişot, Zorba, Seslerle Anadolu, Madame Butterfly, IV. Murat, Çardaş Prensesi, Üç Şilahşörler,Bir Tenör Aranıyor, Birjan ve Sara, Sihirli Flüt, Şendul, Uyuyan Güzel…