Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

Bilet Nasıl Alınır ?​​

Hangi illerdeki Opera Biletleri satılmaktadır?

Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun için bilet satılmaktadır.

 
Üyelik Sistemi Nedir?
 ​
Sitemize giren kişilerin ve yaptıkları işlemlerin takip edilebilmesini sağlayan basit bir kayıt sistemidir. Sisteme kayıt yaptırırken bir form doldurulur ve burada vereceğiniz e-posta adresine aktivasyon maili gönderilir. Aktivasyon gerçekleştirildikten sonra siteye her girişinizde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Üyelik gerçekleştirdiğinizde “Biletlerim” bölümünden tüm bilet detaylarınızı kolayca takip edebilirsiniz. Üye değilseniz “Üye Olmadan Bilet Al” seçeneğini tıklayıp, istenilen bilgileri doldurarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Salon koltuklarının hangi kısımları internet için ayrılmaktadır?
 
Salonlardaki koltukların tamamı internet ortamına açıktır. Gişeler ve internet kullanıcıları aynı anda boş olan tüm koltukları satın alma hakkına sahiptir.
Oyunlar hangi zaman diliminde internet satışına açıktır?
Oyun saatine kadar online bilet satın alma işlemi yapabilirsiniz.
 
Aldığım biletleri nasıl teslim alabilirim?
 
Satın aldığınız biletleri herhangi bir Devlet Opera ve Balesi gişesinden alımınızı takiben hemen teslim alabilirsiniz. Temsil saatine 15 dakika kalana kadar biletlerinizi teslim almanızı öneriyoruz. Teslim sırasında kimlik göstermeniz zorunludur. Bu sebeple adına bilet kesilecek kişi eğer satın alan kişiden farklı ise bilet satın alım işleminde teslim alacak kişinin adını belirtmeniz gerekmektedir.
 
Bilet Satın Alma
Öncelikle bilet satın almak istediğiniz etkinliği bulmalı ve seçmelisiniz. Açılan yeni sayfada “Biletini Al” tuşuna tıklayarak bilet satış sayfasına yönlendirildikten sonra, site üyeleri üye girişinden, üye olmayan kullanıcılar ise “Üye Olmadan Bilet Al” seçeneğini tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirler​​​​​​​​. Etkinliği seçtikten sonra, karşınıza gelen ekrandan oturmak istediğiniz bloğu belirlemeli, ardından blok içinden oturmak istediğiniz müsait koltukları seçmelisiniz. Koltuk seçiminden sonra “Şimdi Ödeme Yap” butonunu tıklayıp, satış sayfasındaki bilgileri doldurarak biletlerinizi güvenle satın alabilirsiniz. Herhangi bir sorun çıkmamış ise biletleri satın aldığınıza dair bilgi verilir ve üyeliğinizdeki telefon numarası ve e-posta adresinize bilet bilgileriniz iletilir. Aksi halde sorun ile ilgili uyarı mesajı görüntülenir. ​​
 
İptal ve İade
Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü gerektiğinde temsil düzeninde ve programda değişiklik yapabilir.
Satışı gerçekleşen bilet/biletler geri alınmaz ve değiştirilemez.
Satılan biletler etkinlik saatine 48 saat kala iade edilebilir. İade talebiniz olması durumunda 0850 333 99 11 numaralı çağrı merkezine ulaşabilir veya info@biletinial.com e-posta adresine iletebilirsiniz.
 
İndirimli Bilet
Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında çalışan personel ve çocukları ile emekliler ve öğrenciler temsillerimizde gişeden kimlik ibraz etmek şartıyla indirim uygulanan yerlerden %40 indirim uygulanabilir.Gaziler, şehit ve gazilerin dul ve yetimleri ile "65 yaşını doldurmuş, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında 2022 sayılı Kanun" kapsamındaki kişiler gişeden yer numarası almak kaydı ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler.
 
Diğer
7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.   biletinial logo-2.png