Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
METİN KIVANÇ ŞENDİL

1985 yılında İzmir'de doğdu. 1999 yılında Dokuz Eylül Konservatuvarında, Mustafa SUYOLCU'NUN fagot sınıfında sanat eğitimine başladı. 2004 yılında eğitimini Erdoğan TURAN ile devam etti. 2005 yılında fagot eğitimine Tolga ALPAY ile devam eden sanatçı 2006 yılında mezun olmuştur. Konsevatuvarda öğrenim gördüğü süre boyunca tüm fagot masterclass eğitimlerine katılmıştır.


2008 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesinin sınavını kazanmıştır. Sanatçı halen Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında fagot sanatçısı olarak görev almaktadır.


Görev aldığı eserler: Saraydan Kız Kaçırma * Gıselle * Arşın Mal Alan * Ali Baba & 40 * La Boheme * 1001 Gece Masalları * 3 Silahşörler * Opera Opera Dedikleri * Batı Yakası Hikayesi ve 2009 - 2015 yılları arasında yapılmış olan sahne üstü Senfonik Konserler.