Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
HÜSEYİN UÇAR

1989 yılında Ankara’da doğdu. Korno eğitimine 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Bekir Çamcı ile başladı. 2009 yılında sınıf atlayarak mezun olmuştur. 2007 yılında İzmir’de düzenlenen masterclassta Stefan Dohr ile, 2008 yılında yine aynı masterclassta Hermann Baumann ile çalıştı. 2010 yılında Ankara’da düzenlenen masterclassta Mahir Çakar ile çalışmıştır. 2006-2009 yılları arasında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Jungenç Filarmoni Orkestrası ile yurtiçi ve yurtdışı turnelerinde solo kornocu olarak yer alıp; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve daha birçok orkestrada misafir sanatçı olarak konserler vermiştir. 2008-2009 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde, 2009-2010 sezonunda Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nda misafir sözleşmeli sanatçı olarak yer almıştır. 2011 yılından beri Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde kadrolu sanatçı olarak çalışmaktadır.


Görev aldığı eserler; Saraydan kız kaçırma Giselle Binbirgece masalları Carmen Ali baba ve kırk haramiler Venedikte bir gece Korsan La boheme İstanbulname Çardaş prensesi Don kişot Zorba Madam butterfly 4.murat 3 silahşörler Birjan ve sara Sihirli flüt Batı yakası hikayesi Uyuyan güzel Manon lescout La traviata İl travatore


GALERİ