Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
CÜNEYT ERDOĞAN

1985 Yılında Kütahya'da Doğdu. Müziğe 8 Yaşında Bağlama ile başladı. Bu dönemde Solfej, bona, sanat tarihi ve makam dersleri Aldı. Lise Eğitimini Eskişehir, Muğla ve Samsun Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinde tamamladı. 2006 Yılında Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları, Opera-Şan Bölümü'ne girdi. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile piyano ve solfej, Prof. Anatol Jagoda ile Lied, ve Oratoryo yorumu, Prof. Şinasi Özel ile Sahne eğitimi üzerine çalıştı. 2010 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu sınavı kazanarak burada koro sanatçısı (Bas) olarak Çalışmaya başlamıştır. Halen bu kurumda Görevine devam etmektedir. Bağlama, keman, buzuki, ud, piyano ve gitar çalmaktadır.


SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ'NDE GÖREV ALDIĞI ROLLER

Venedik'te Bir Gece - Barbaruccio La Boheme - Benoit Sihirli Flüt - Sprecher Şen Dul - Baron Mirka Zeta İstanbulname - Sarhoş Hakkı Bir Tenor Aranıyor - Bellboy Keşanlı Ali Destanı - Izmarit Nuri Seslerle Anadolu - Meddah


GALERİ