Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BERKCAN BENİÇ

Müzik yaşamına, 8 yaşındayken klavye dersleri alarak adım attı.


Lise eğitimini, Safranbolu İMKB Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde: gitar ve piyano alanlarında tamamladı.


Lise eğitimi süresince, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Dr. Ögr. Üyesi Melike Bolat ile şan derslerine başladı ardından Ankara Devlet Opera ve Balesi Solisti Tuncay Kurtoğlu ile çalışarak konservatuvara hazırlandı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı; Sahne Sanatları Opera bölümünü kazandı.


İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Dr. Güzin Gürel ile şan çalışmalarına devam etti ve lisans eğitimini yine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı' nda tamamlayarak mezun oldu.


Konservatuvar eğitimi süresince aynı zamanda bir çok film, dizi, belgesel ve reklam seslendirmeleri gerçekleştirdi.


Patricia Blanco, Teresa Novoa, Beatriz Riobo, Cornelis Witthoeft, Christa Ludwig, Daniel Durand gibi önemli isimlerle çalıştı ve masterclass yaptı.


Evlilik Senedi, Windsor'un Şen Kadınları, Sevil Berberi, Tosca, Çingene Baron ve Figaro operaları’nda rol aldı.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Müzik Ana Sanat Dalı Müzikte Yorumculuk bölümünün açmış olduğu Yüksek Lisans sınavını kazandı ve iyi bir dereceyle mezun oldu. Halen Akademik çalışmalarına devam etmektedir.


Şu anda Samsun Devlet Opera ve Balesi'ne Opera Sanatçısı olarak görev almaktadır.


GALERİ