Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ULAŞ KOCATÜRK

19 Mart 1993 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Müzik eğitimine Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde keman çalarak başladı. Bu süreçte bateri ve gitar gibi enstrümanları da çalarak kendini geliştirmeye devam etti. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat dalında lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimini ve şan tekniği üzerine çalışmalarını Doç. Linet Şaul ile tamamlayan Ulaş Kocatürk, lisans hayatı boyunca ve daha sonrasında Giovanna Maresta, Nioletta Ardelean, Burak Bilgili, Laçin Modiri, Eralp Kıyıcı, Aydın Uştuk, Arses Eral ve Nurdan Küçükekmekçi gibi sanatçılarla masterclasslar yaptı, yurt içi ve yurt dışında birçok konser verdi.


Lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı yıl içinde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Opera Sanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi olarak akademik eğitim hayatına devam etti ve bu süreçte Ege Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. 2018 yılında İtalya'nın Abruzzo bölgesine bağlı L'Aquila kentinde gerçekleşen Tagliacozzo, Festival Internazionale di Mezza Estate’de yer aldı. Burada G. Puccini tarafından bestelenen Madama Butterfly operasında Prens Yamadori rolünü yorumladı.


2021 yılından itibaren Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde tenor koro sanatçısı olarak görev almaktadır.


GALERİ