Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
POLEN YAĞMUR ARSLAN

1993 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik eğitimine Ereğli Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladıktan sonra Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etti. 2011 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Anabilim dalını kazandı. Burada şan çalışmalarının Ayşe Meral Töreyin ile sürdüren sanatçı 2015 yılında Gazi Üniversitesi'nden mezun olup, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Sahne Sanatları Bölümü, Opera Anasanat Dalı'nı birincilikle kazandı, burada rektörlük tarafından sınıf atlatıldı.


2016 yılı aralık ayında Samsun Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Koro Sanatçısı (mezzosoprano) sınavını kazandı. Samsun Devlet Opera ve Balesi’ni kazandığı yıl itibari ile Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’nun eğitmenliğini ve şefliği'ni üstlendi. 2019 yılında Başkent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Vokal/Opera Performans alanında master yaptı ve uzmanlığını aldı.


2016'dan bu zamana Küçük Bir Mucize, Kurbağa Öyküleri, Masal Şatosu Altın Ejderha ve Sihirbaz Oz çocuk oyunlarında rol aldı. Opera Atölyesi kapsamında onlarca okula, binlerce öğrenciye Operatur projesinde rehberlik etti. Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde bir çok temsilde koroda yer alan sanatçı kurumda solist olarak da pek çok konserde ve festivalde görev aldı. J.Strauss'un Çingene Baron Operasında Mirabella, J.Strauss 'un Yarasa Opereti’nde Prens Orlofsky, Melih Kibar'ın Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda Tombul Kız ve Hatçe, Verdi'nin Rigoletto operasında Maddalena, Puccini'nin Madama Butterfly operasında Kate Pinkerton rollerine hayat verdi. Uluslararası yarışmalarda da ülkemizi temsil eden Polen Yağmur ARSLAN çalışmalarına Samsun Devlet Opera ve Balesi bünyesinde devam etmektedir.


GALERİ