Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
İPEK İNCEKAŞ

1990 yılında Adana’da doğdu. 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu. Şan eğitimine 2013 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Çiğdem Aladağ ile başladı. 2018 yılında okul üçüncüsü olarak mezun oldu. 2013,2016,2017 ve 2018 yıllarında Roman Werlinsky, Prof. Şebnem Ünal, Silvano Zabeo, Simge Büyükedes, Annie Vavrille, Ayşe Shanal, Jaklin Çarkçı, Şan Atölyesi ve Masterclasslarında aktif katılımcı olarak yer aldı.


2019 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde Koro Sanatçısı olarak göreve başladı. Carmen, Carmina Burana, Aşk İksiri, Arşın Mal Alan, Beethoven 9. Senfoni, Senfonik Neşet Ertaş Türküleri, Yunus Emre Oratoryosu, Uğur Mumcu Kantatı, Şehitler Oratoryosu ve Operacapella eserlerinde koro sanatçısı olarak yer aldı. Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde birçok konserde solist olarak görev aldı. 2021 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünün açmış olduğu sınavı kazanarak çalışmalarına Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde devam etmeye başladı ve bu kurumda Son Veda adlı eserde Zübeyde Hanım rolünü canlandırdı. Sanatçı halen çalışmalarına Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde devam etmektedir.


GALERİ