Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZLEM ÖZDEMİR

1982' de Ankara da doğdu.1993 senesinde girdiği H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarında ,7 yıllık klasik bale eğitiminden sonra 4 yıllık lisans eğitimini Modern Dans sanat dalında tamamlayarak 2004 senesinde mezun oldu.2003-2004 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'na katılarak profesyonel dans hayatına başladı.Modern Dans Topluluğuna katıldığı andan bu yana tüm yerli ve yabancı koreograf ve eğitmenlerle çalışarak kendine geniş bir repertuar edindi.MDT nin yurtiçi ve yurtdışında sergilediği eserlerde görev aldı. A.Ü. Devlet Konservatuvarı ve ODTÜ Çağdaş Dans Topluluğunda eğitmenlik yaptı.2012-2013 sezonunda Modern Dans Topluluğundan ayrılarak Samsun Devlet Opera ve Balesi bünyesine katıldı.


ÇALIŞTIĞI KOREOGRAF,EĞİTMEN VE GÖREV ALDIĞI ESERLER

Mehmet Balkan (West side story 2013) İnaki Azpillaga (Dans platform 2010) Beyhan Murphy ( Şehir Orman - Barbaros) Marco Cantalupo (No rush really) Annabelle Lopez Ochoa (Nocturne - In fusion In) Mollye Maxner-Kelly Parsley (Yok Olma Noktaları) Bürge Öztürk (Benim gibi Adamlar - Saydam - 29 30) Alpaslan Karaduman (Sessiz Adımlar) Devrim İleri ( 29 30) Peter Schmitz (Kritik Anlarda) Ted Stoffer (Dans Platform 2010) Özgür Adam İnanç (Yaşam Ağacı) Ejder Keskin - Deniz Alp (Çekim) Berk Sarıbay (Olmazsa Olmaz) Handan Ergiydiren ( Parçalı Bulutlu) Johan Greben-Uri İvgi (Far From Now) Julian Moss Suna Göncü Yossi Yungman Marco Cantalupo (concerto) Mehmet Balkan (Bach allaturca) Armağan Davran-Volkan Ersoy (Uyuyan güzel) Young soon simon (This is your life)