Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DİLARA TANRIVERDİ DOĞAN

1983 yılında Ankara'da doğdu. İlköğrenimini Ted Ankara Kolejinde tamamladı. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Keman bölümünde müzik eğitimine başladı. Eğitimine Prof. Nuri Çeken ile başladı, daha sonra Prof. Murat Tamer, Prof. Cengiz Özkök, Tayfun Bozok ve Ludmilla Sirotina ile devam etti. Keman eğitimi devam ederken 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim dalını kazandı. 2008 yılında Keman Anasanat dalından Önlisans, aynı yıl Etnomüzikoloji Anabilim dalından Lisans derecesiyle mezun oldu. 2003-2008 yılları arasında Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrası ile yurt içi ve yurt dışında konserlere katıldı. 2008 yılında Samsun Devlet Opera Balesi'nin açmış olduğu sınavı Kadrolu Keman Sanatçısı olarak kazandı. Halen Samsun Devlet Opera Balesi'nde Keman Sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.


> > Görev Aldığı Eserler: > - Hacivat ve Karagöz ile Cumhuriyete Yolculuk > - Opera Opera Dedikleri > - Giselle > - Saraydan Kız Kaçırma > - Binbir Gece > - Kontes Mariza > - La Traviata > - Arşın Mal Alan > - Ali Baba ve Kırk Haramiler > - Carmen > - La Boheme > - Madame Butterfly > - Korsan > - Venedik'te Bir Gece > - Don Kişot > - İstanbulname > - Çardaş Prensesi > - Zorba > - Üç Silahşörler > - Uyuyan Güzel > - Aliş ile Maviş > - 4. Murat > - Batı Yakası Hikayesi > - Birjan ile Sara > - Sihirli Flüt > - Şendul > > Bunların dışında 2009-2014 yılları arasında gerçekleştirilen sahne üstü konserlerinde görev almıştır. >