Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ALİ MURAT ERENGÜL

1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde başladığı müzik eğitimi hayatına 1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan Bölümü’nü 2000 yılında tamamlayana kadar devam etti. 2001’de İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ne Tenor ses olarak girdi. Halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sanat hayatına devam etmektedir. Sanatçının rol aldığı eserler;

- Anlat Şehrazat Müzikali (Şarkan)
- Batı Yakası Hikayesi Müzikali (Toni)
- İstanbul Epik Bale Eseri (Konstantin Aria & Aziz İstanbul)
- Aya İrini Konser (Beethoven 9.Senfoni Tenor solo)
- Şen Dul Opereti (Camile)
- Mançalı Şovalye Donkişot Müzikali (Dr. Carrasco)
- Yusuf İle Züleyha Operası (Yusuf)
- Ernani Operası (Ernani)
- Salzburg Oper im berg Carmen (Don Jose)

GRANDI VOCI 2017 Opera Singers Competiton (1.Prize) and audience prize

2017 Eylül ayında Salzbug Operası ile gerçekleştirdiği turne programlarında Danimarka'da seslendirdiği Troya (Acilles) ve La Traviata (Alfredo) rolleriyle Türkiye'yi temsil etmiştir. Erengül Haliç Üniversitesi Opera ve Şan bölümü öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürürken, İstanbul Devlet Opera ve Balesinin sahneleyeceği Ninatta ve Aleko eserleri için hazırlanmaktadır.