Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
FATMA HANDE KOCATÜRK

5 Ekim 1994 yılında İzmir’de doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında İzmir Devlet Opera ve Balesi çocuk korosu ve TOBAV çocuk korosunda başladı. 2009 yılında Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi’nde profesyonel olarak müzik eğitimine başladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı ve şan pedagogu Arses Eral ile şan eğitimine başladı. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat dalında lisans eğitimine başladı ve şan eğitimine İZDOB solist sanatçısı Birgül Su Ariç ile devam etti. 2015 yılından itibaren şan ve stil çalışmalarını Doç. Linet Şaul ile sürdürdü ve lisans eğitimini tamamladı. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok konser verdi ve Nicoleta Ardelean, Giovanna Maresta, Burak Bilgili, Nurdan Küçükekmekçi, Eralp Kıyıcı, Laçin Modiri ve Arses Eral gibi sanatçılarla masterclasslar yaptı. Daha sonra Ege Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. 2019 yılından itibaren İZDOB solist sanatçısı Eylem Demirhan Duru ile birlikte şan çalışmalarına devam etti.


2018 yılında İtalya'nın Abruzzo bölgesine bağlı L'Aquila kentinde gerçekleşen Tagliacozzo, Festival Internazionale di Mezza Estate’de yer aldı. Burada G. Puccini tarafından bestelenen Madama Butterfly operasında La Cugina rolünü seslendirdi. 2019 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ile beraber Şef Dağhan Doğu yönetiminde W.A.Mozart’ın Don Giovanni operasında Zerlina rolünü canlandırdı.


2022 yılından itibaren Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde çalışmaya başladı.


GALERİ