Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DAMLA ÇAKAR

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Betil Başeğmezler ile başladığı viyola eğitimine, 2011-17 yılları arasında Yrd. Doç. Feza Gökmen ile devam etti. Haziran 2017 tarihinde, lisans devresinden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Sonrasında yüksek lisans eğitimini 2022’de, Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Performans Bölümü'nde Doç. Ali Başeğmezler ile tamamladı.


Viyola, oda müziği ve orkestra alanlarında ulusal ve uluslararası masterclass ve kamplara katıldı. Beethovenfest ve Young Euro Classic festivali başta olmak üzere Çekya, Slovakya, Macaristan ve Almanya’da pek çok konser ve festivalde görev alıp, önemli yerli ve yabancı şeflerle çalışma fırsatı buldu. Tatjana Masurenko, Marco Misciagna, Cavid Cafer, Atilla Aldemir gibi önemli viyola sanatçıları ile çalıştaylara katıldı. Hem solo hem de oda müziği ve orkestra üyesi olarak yurt içinde ve yurt dışında konserlerde aktif olarak yer aldı. Art Quartet ile katıldığı AKOB 4. Ulusal Oda Müziği Yarışması’nda teşvik ödülü aldı.


Orkestra Deneyimleri: Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, İpek Yolu Orkestrası, Kuşadası Oda Orkestrası, Antalya Oda Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası, Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası, Antalya Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Limak Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası.


Kasım 2022 tarihinde Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde viyola sanatçısı olarak görev almaya başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.