Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
CEREN MİRZA KÜÇÜK

1987 yılında Samsun’da doğdu 2006 yılında Samsun İlkadım Anadolu güzel Sanatlar Lisesi'nin Müzik Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni bitirip, 2010 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesinin açmış olduğu sözleşmeli koro sanatçısı (mezzosoprano) olarak sınavı kazandı. 2012 yılında Başkent Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Bölümü'nün yüksek lisans programına kabul edilmiştir. 2012 yılında Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu kadro sınavını kazanarak Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde koro sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmiştir. 2015 yılında Başkent Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Bölümü'nde yaptığı yüksek lisans programını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.


Hacettepe Üniversitesi Uz.şan pedagogu Maia Mari Chikhradze ve Prof.Dr. Mustafa Yurdakul ile yorum ve repertuvar üzerine çalışmıştır. Ankara Devlet Opera ve Balesi Rejisörü Gürçil Çeliktaş ile sahne dersleri almıştır.


2013 yılında Soprano Angela Papale ve Korrepetitör M. Fabio Marra ile “ Belcanto Stili “ konulu masterclass’ta aktif olarak katılım sağlamıştır.


Solist olarak yer aldığı eser ve konserler arasında; 2015 yılında Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Yunus Emre Enstitüsü, Londra Türk Kültür Merkezi ,T.C. Londra Büyükelçiliği ve The Gallipoli Association tarafından Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nde görevli solist sanatçılarından; Birgül Su Ariç, Bülent Külekçi, Erdem Baydar ve piyanist Sait Karabulut ile birlikte Vasıf Adıgüzelov’un “ Çanakkale Oratoryosu-1915” isimli eserinde solist olarak görev almıştır.


West Side Story (Batı Yakası Hikayesi) Fransisca rolünde, Haldun Taner’in yazdığı “Keşanlı Ali Destanı“ eserinde Raziye rolünde, W.A. Mozart‘ın Die Zauberflöte (Sihirli Flüt) operasında üçüncü çocuk rolünde, Haldun Dormen'in yazdığı “Hisseli Harikalar Kumpanyası” müzikalinde Çiğdem ve Hatçe rolünde, Orkestra Şefi Kıvanç Tepe’nin düzenleyip bestelediği “Bu Vatan Bizim” eserinde solist olarak, Franz Schubert’in Die Winterreise (Kış Yolculuğu) eserini seslendirmiştir. Besteci Selman Ada’nın “Aşk-ı Memnu“ operasında Madamoiselle rolünde, J.Strauss Die Fladermaus (Yarasa) operetinde Orlofsky rolünü, Giuseppe Verdi “Rigoletto” Operasında Maddalena rolünü seslendirmiştir. Halen Samsun Devlet Opera ve Balesinde çeşitli eserlerde çalışmalarına devam etmektedir.


GALERİ