Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BURAK AHMET KOÇUKCUSOY

1989 yılında Immenstadt/Almanya'da doğdu. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanarak Ahmet YALDIZ ile trombon çalışmalarına başladı. 2004 yılından itibaren trombon çalışmalarına Gürel ÜNVER ile devam etti. Almanya Karlshure Staatkapelle solo trombon sanatçısı Prof. Ünal SOLAK ile çalışma fırsatları bulmuştur. 2002-2005 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ile bir çok konserlerde yer aldı. Resitaller ve oda müziği konserleri verdi. 2005 yılında Uluslararası Çocuk Senfoni Orkestrası'na davet edildi ve bir dizi konser programında görev aldı. Anadolu Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda misafir sanatçı olarak bir çok konserde görev aldı. 2008 yılında Jungenç Filarmoni Orkestrası ile Türkiye ve Almanya turnelerine katıldı. 2010 yılında Anadolu Senfoni Orkestrası ile Lars-Erik LARSSON'un trombon concertinosunu seslendirdi, aynı sene Türkiye Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası ile Almanya ve İtalya turnelerine katıldı. 2011 yılında İzmir Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı mezunlarınca kurulan İzmir Gençlik Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 2012 yılında Traveling Notes adlı orkestranın Gürcistan turnesinde yer aldı. Aynı sene Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde göreve başladı. 2013 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde göreve başladı. 2014 Şubat ayında TSK Armoni Mızıkası ile Nikolai-Rimsky KORSAKOV'un trombon concertosunu seslendirdi. Sanatçı, halen Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde görevini sürdürmekte ve trombon için çeşitli tarzlarda eserler yazmakta ve bunları resital ve oda müziği konserlerinde icra etmektedir.


Görev aldığı eserler: * IV. Murat * La Boheme * Ali Baba & 40 Haramiler * Birjan ve Sara * Sihirli Flüt * Şendul * Lucia Di Lammermoor * Carmina Burana * La Traviata * Satılmış Nişanlı * Tosca * Notre Dame'ın Kamburu * 1001 Gece Masalları * Don Kişot * Notre Dam * Seslerle Anadolu