Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ESER ARSLANTÜRK

1988 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. Müzik eğitimine 1999 yılında ilköğretim 6ncı sınıfından itibaren Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı trompet bölümü'nde başladı. Buradaki trompet çalışmalarını Doç. Mehmet ERTEN ile dört yıl, Ekrem AKKERMAN ile altı yıl sürdürdü. Bu süre içerisinde Argun DEFNE ve Ercüment ERDOĞAN'dan solfej, dikte, teori , armoni ve analiz dersleri, Piyano eşlikli çalışmalarını Doç. Bilge ÇİVRİL ile yaptı. Vagıf SÜLEYMANOV ile oda müziği ve birlikte çalma, orkestra çalışmalarını ise Gürer AYKAL, Anatol JAGODA, Erol ERDİNÇ ve Rengim GÖKMEN ile yaptı.


2004-2010 yılları arasında Julian LUPU ile trompet çalışmaları yaptı . 2003-2005 yılları arasında Sinan DIRAZ ile trompet çalışmaları yaptı.2009-2010 yılları arasında Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin deki Prof. William FORMAN ile Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart da ki Prof. Wolfgang BAUER ile çalışmalar yaptı.2012 yılından itibaren Rauf MUSAYEV ile çalışmalar yapıyor.


Türkiye de 2009 yılında gerçekleşen Alison BALSOM un ustalık sınıfı çalışmasına aktif olarak katıldı.2012 yılında gerçekleşen Wolfgang BAUER in ustalık sınıfı çalışmasına aktif olarak katıldı. 2005-2006 yılları arasında ODTÜ Senfoni Orkestrasına katıldı. Bu orkestrayla Ankara ve Kıbrıs da çeşitli konserler verdi.2007 den itibaren Bilkent Senfoni Orkestrası, 2008 den itibaren Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası,2008 den itibaren Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 2009-2010 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatroları, 2010 dan itibaren Çukurova Senfoni Orkestrası'nda misafir sanatçı olarak görev aldı.2007 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından açılan sözleşmeli personel trompet sınavını kazanarak burada 3 yıl görev aldı.2010-2011 yılları arasında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasına sözleşmeli trompet sanatçısı olarak girdi.2010-2011yılları arasında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarında sözleşmeli Trompet ve Oda Müziği Eğitmenliği yaptı. 2011-2013 yılları arasında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasına sözleşmeli trompet sanatçısı olarak görev aldı. 2008 yılında Şef Cem MANSUR yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası tarafından açılan sınavı kazandı ve bu orkestrayla Uludağ, Bodrum, İstanbul,Yalıkavak, Milet Meandros Festivali ve Almanya Berlin Young Euro Classic 2008 Festivali,Kassel ve Dortmund konserlerine katıldı.2009 yılında tekrar Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrasının sınavını kazandı ve bu orkestrayla İstanbul (Topkapı Sarayı ve Sabancı Üniversitesi),Didim,Ödemiş konserlerine katıldı.2012 yılında Türkiye Gençlik Senfoni Orkestrası tarafından misafir sanatçı olarak çağırıldı ve bu orkestra ile İstanbul, Ankara, Bursa, Denizli Konserlerine ve Berlin, Bonn, Lahey, Amsterdam, Brüksel konserlerine katıldı. 2005-2009 yılları arasında Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrasında görev aldı.2007 2009 yılları arasında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi'nde çeşitli oda müziği gruplarında yer aldı.Uludağ Brass grubunda solo trompet görevini üstlendi. Uludağ Brass ile çoğu okullarda, köylerde, Özel Eğitim Uygulama Merkezlerinde Müziği ve Enstrumanları Tanıtmak ile ilgili seminerler verdi . 2012 yılında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile Köln, Bonn, Aachen da ki konserlere katıldı.


2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarından mezun olan Eser ARSLANTÜRK 2013 yılında Devlet Opera ve Balesi tarafından açılan stajer personel trompet sınavını kazanarak Samsun Devlet Opera ve Balesine atandı. 2014 yılında stajerliği kalkarak kadroya geçmiştir.