Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BİLAL DOĞAN

24.10.1980'de İstanbul da doğdu. 2000 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera - Şan Bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Saraydan Kız Kaçırma operasında Pedrilio ve Carmen operasında Don Jose rollerini seslendirdi. Carmen operasını Türkiyenin önde gelen sahnelerinde seslendirdi, yine aynı yıl (2007) USA. Minnesota Duluth Summer Arts festivalinde gala kapanış konserinde G. Verdi aria performansı sergiledi. İstanbul şehir tiyatrolarında dünya prömiyerini yaptığı bestecisi Adnan SAYGUN'a, librettosu İskender PALA'ya ve rejisi Ali TAYGUN'a ait Leyla ile Mecnun eserinde Mecnun rolünü seslendirmiştir.


2008 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesinin kadrolu sanatçısı olmaya hak kazanmış ve o tarihten bu yana aşağıdaki eserlerde görev yapmıştır.


Çardaş Prensesi : Boni * Şen Dul : Danilo * Kontes Mariza * Ali Baba & 40: Bacaksız * Fantastik : Max * Bir Tenor Aranıyor: Tito Merelli * Madam Butterfly : Goro * La Boheme : Parpiniol * Carmen : Remendado * Batı Yakası Hikayesi : Tony * Hekimoğlu : Hekimoğlu İbrahim


GALERİ