Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
STARE ÇELEBİ

İstanbul ' da doğmuştur . Şan eğitimine 1998 yılında, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Licinio Montefusco ile başlamıştır. 2004 yılında okuldan mezun olmuş ve aynı yılın Mayıs ayında İstanbul Devlet Opera ve Balesinin açmış olduğu sınavda başarı göstererek kuruma kabul edilmiştir.Şu andaki çalışmalarını Prof.Güzin Gürel ile devam eden sanatçı , kuruma kabul edildiği yıldan itibaren, yurt içi ve yurt dışında, solist olarak bir çok konser ve operada rol almıştır.


Oynadığı rollerin başlıcaları şunlardır:

Carmen (Carmen ) Elektra (Klytamnestra) Un Ballo in Maschera (Ulrica), Il Trovatore (Azucena), Aida (Amneris), Le Nozze di Figaro (Marcellina), Les Contes D 'Hoffmann (Nicklausse), Adriana Lecouvreur (Principessa) Tannhauser (Venus ), Turn Of The Screw (Mrs. Grose ), Hercules (Dejanira), Giulio Cesare (Cornelia) , Die Zauber flöte (3.Dame), Yusuf ile Züleyha ( Ana ), Önemli konserleri arasında, 2014 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile seslendirdiği G.VERDI- REQUİEM ,2013-2014 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde L.V.BEETHOVEN-9.SENFONİ, 2013 Zorlu PSM ( Sedat ve Güzin Gürel Vakfı )VERDI-WAGNER Konseri , 2009 yılında Kosova Prizren ve Prishtina konseri, Antalya Devlet Opera ve Balesi 10.yıl kutlamaları konseri, Avusturya Başkonsolosluğunda Solo Konser ( Ankara ), İstanbul Devlet Opera ve Balesi açılış Konserleri 2012, Rus gecesi Konserleri 2012 , 2007-2010 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde düzenlenen çeşitli konserler ve 2002 yılında St. Esprit Katedralinde yapılan noel konseri sayılabilir.


Çalıştığı önemli orkestra şefleri arasında da:

Antonio Pirolli , Marcus Baisch , Raul Grüneis, Alexandru Samoila , Tulio Gagliardo Varas, Espartaco L.Terry ,Lucas Borowicz , Murat Kodallı, Naci Özgüç , Serdar Yalçın , Selman Ada , Peter Valentovic , Michael Halasz , Peter Feranec , Winfried Müller , Rashid Muratov , ve Rengim Gökmen bulunmaktadır; eserlerine katıldığı önemli rejisörler arasında da Beppe de Tomassi, Giampaolo Zennaro, Vincenzo Travaglini, Aytaç Manizade,Kuzman Popov,Yiğit Günsoy, Murat Göksü, Mehmet Ergüven ve H.Peter Lehman sayabiliriz.


GALERİ