Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
YUSUF TENŞİ

1984, İzmir doğumludur. 1999 yılında İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü'nün açmış olduğu sınavı kazanarak klasik müzik eğitimine başladı. Burada Galip ÇEVİK ile Keman, İlknur ÜNAL ile Piyano çalıştı.Bu dönemde Azerbaycan Halk Sanatçısı Yusuf Hasanov'a bir workshop'ta çalma fırsatı buldu. 2003 yılında kendi okulu ve 9 Eylül Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü salonunda ilk resitalini verdi. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü ara sınıfına kabul edildi ve burada Doç. Zülfiye SEÇKİN'le keman, Ramiz Melik ASLANOV ile orkestra çalıştı. 2003-2007 arası gerek okulun senfoni orkestrasındaki üyeliğinde verdiği konserlerle gerek küçük solo konserleriyle eğitimine devam edip mezun oldu.


2009 yazına doğru Prof. Jerrold Rubinstein'dan Danimarka'daki Yaz Okluluna davet aldı ve orada I Musici orketrasının başkemancısı Prof. Felix Ayo, Joseph Swensen gibi hocalarla çalıştı. Buradaki ustalık kursunda aktif yer aldı.Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü Lisans Sınıfına kabul edildi ve burada Prof. Gülen EGE SERTER ile Keman,Doç. Esra KINIKLI SNAPPER ile form bilgisi, Doç.Burak Tüzün ve Cemi'i Can DELİORMAN ile orchestra çalıştı.


2009-2013 arası Ethem Emre TAMER, Prof. Mikhail Gotsdiner, Hagai Shaham, Cihat Aşkın, Prof. Alexander Vinnitsky'nin ustalık kurslarında aktif olarak yer aldı. Gerek solo gerek orkestra konserlerine devam etti. 2011'de Türkiye Gençlik Filarmoni Orketrasına kabul edildi ve İstanbul,Leverkusen,Münih,Linz,Viyana, Essen turnelerinde görev aldı. 2013'te mezun olur olmaz şef Hakan ŞENSOY yönetimindeki Anadolu Senfoni Orkestrasıyla Balkan Turnesine çıktı ve Bulgaristan Filibe ve Sofya, Kosova,Bosna Hersek-Saraybosna, Makedonya-Ohri, Arnavutluk, Yunanistan-Volos'u kapsayan konser dizisinde görev aldı. Milli Reasürans Orkestrası açılış konserinde görev aldı. 2014 yılında Malatya 2. Ordu Bölge Bando Komutanlığı'nda Kemancı olarak askerliğini yaptı.Çalışmalarına devam etmektedir.


GALERİ