Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SELEN EYLÜL ÇAMLITEPE

1988 yılında Denizli'de doğdu.1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını kazanarak Ekrem ÖZTAN'ın klarinet öğrencisi oldu. Öğrenciliği süresince birçok oda müziği, orkestra ve sınıf konserlerinde yer aldı. 2005 yılında H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı'nın lise bölümünü ikincilikle bitirdi. 2007 ve 2008 yıllarında Cem MANSUR yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası'nın seçmelerine katılarak bu orkestrada çalmaya hak kazandı. 2008 Sezonunda Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası ile Berlin'de düzenlenen ' Young Euro Classic' festivaline katıldı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşliğinde C.M. Von WEBER'in 1.Klarinet Konçertosunu seslendirdi. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nın Lisans Devresinden yüksek öğrenim ve bölüm birincisi olarak mezun oldu. Yüksek öğrenim birincisi olarak 'Öğrenci Başarı Ödülü' ve bölüm birincisi olarak 'İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü' almaya hak kazandı. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Senfoni Orkestrası, H.Ü. Akademik Senfoni Orkestrasında görev aldı. 2009 yılında Urla Müzik Akademisi'nin düzenlemiş olduğu masterclass'a katılarak 'Ecole Normale De Musique De Paris' de profesör olan Guy DANGAIN ile çalıştı ve daha sonra Guy DANGAIN tarafından Ecole Normale De Musique De Paris'e davet edildi. 2010-2011 eğitim yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı' nın yurtdışı müzik bursunu kazanarak eğitimine bir sene Paris Ecole Normale De Musique De Paris 'de devam etti. Aynı yıl oda müziği grubuyla 'Concours De Musique Et D'art Dramatique' yarışmasına katılarak ikinci oldu. 2011 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaya başladı. Ardından 2013 yılında açılan sınavı kazanarak Samsun Devlet Opera ve balesinde kadrolu sanatçı olarak çalışmaya devam etti. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yüksek lisans bölümünü kazandı. 2014 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrası eşliğinde C.M. Von WEBER'in 'Concertino' eserini seslendirdi. Halen Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında klarinet sanatçısı olarak görev yapmaktadır.


Samsun Devlet Opera ve Balesinde Görev Aldığım Eserler ' Saraydan Kız Kaçırma ' 1001 Gece Masalları ' Arşın Mal Alan ' Ali baba& 40 Haramiler ' La Boheme ' İstanbulname ' Çardaş Prensesi ' Don Kişot ' Zorba ' Seslerle Anadolu ' Madama Butterfly ' IV. Murat ' Üç Silahşörler ' Birjan ve Sara ' Batı Yakası Hikayesi ' Şendul ' Uyuyan Güzel