Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
KIVANÇ TEPE

Müziğe 1986 yılında Askeri Mızıka Okulu’nda başladı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Askeri Bando Şefliği Bölümü’ne girdi. Doç. Sabahattin Kalender ile şeflik çalıştı. 1995 yılında aynı okulun Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Bölümü’ne bir sınıf atlayarak girdi ve Prof. Muammer Sun’un öğrencisi oldu. Genelkurmay Başkanlığı’nın 1998 yılında “Atatürk’ün Ölümünün 60. Yılı Anısına” düzenlediği Müzik Eseri Yarışması’nda “Atatürk’ün Yolunda” isimli eserle birinci oldu.


Belçika Kraliyet Armoni Orkestrası Şefi Norbert Nozzy’nin 2002 yılında gerçekleştirdiği masterclass çalışmasını başarı ile tamamlayan Kıvanç Tepe, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı askeri orkestralarda ve T.S.K. Armoni Mızıkası’nda seslendirilmek üzere birçok Türk ve yabancı bestecinin eserini düzenledi, özel olarak besteler yaptı. Kurtuluş Savaşı’nı ve aziz şehitlerimizi konu alan; anlatıcı, solistler, koro ve orkestra için 2008 yılında yazmış olduğu “Bu Vatan Bizim” isimli eseri milli ve önemli günlerde bir çok orkestranın konser programında yer almış ve büyük beğeni toplamıştır. 2010 yılı içerisinde, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu’nun 40. Sanat Yılı Kutlamaları çerçevesinde “40. Yılda, 40 Şef, 40 Eser” adlı projeye şef olarak katkı sağladı. 2014 yılından itibaren ise Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nde Orkestra Şefi olarak sanat yaşamına devam eden Kıvanç TEPE opera orkestrası ile bir çok konser vermiş aynı zamanda Leonard Bernstein’ın “Batı Yakası Hikayesi” müzikalinin, Franz Lehar’ın “Şendul” operetinin ve müziği Yalçın Tura’ya ait olan “Keşanlı Ali Destanı” müzikli oyununun Samsun’daki prömiyerini gerçekleştirmiştir