Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

Küçük bir Yunan kasabasına John isimli bir Amerikalı gelir. Etkilendiği ve parçası olmak istediği geleneklerin cazibesine kapılarak güzel bir dul olan Marina'ya aşık olur. Marina'dan da karşılık bulur. Üstelik Marina, köyün yakışıklı delikanlısının aşkını da yok saymıştır. Yabancı birine aşık olduğu için Marina'ya köylüler karşı çıkar. Ancak John ile Marina'ya, John'un dostu Zorba sahip çıkar. Çift, kimsesi olmayan, ancak güçlü ve özgür bir adam olan Zorba'nın sayesinde aşklarını yaşama fırsatı bulurlar… Köylüler birlik ve geleneklerini korumak gayretindedir. Zorba, zavallı John´u köylülerin elinden zor da olsa kurtarırken sevgilisi Marina, intikam peşinde koşan kalabalığın kurbanı olur. Yaşama küsen Zorba, sirtaki oynayarak teselli bulurken, John ve diğerleri de bu dansa katılır. Herkes yeni bir yaşam için teselli, af ve dayanma gücü arayışı içindedir.


An American called John comes to a small Greek village and falls in love with the widow Marina as he takes a fancy to the traditions that he wants to a part of. Villagers argue against Marina falling in love with a stranger by ignoring the love of the young handsome man from the village. The only friend of John is Zorba who has no relatives, but he is a powerful and free man. John and Marina can live their love thanks to Zorba. However, the villagers try to protect their unity and traditions. When Zorba saves miserable John from the hands of angry villagers, Marina becomes a victim of the crowd desiring revenge. Zorba becomes weary of life and he revives to life again by dancing Sirtaki. John and the other people dance, too. Everybody seeks for consolation, forgiveness and vitality for a new life.


ZORBA

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI