Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ZEREN TOPÇU

1977 YILINDA ANKARA'DA DOĞDU. 1988 YILINDA H.Ü. DEVLET KONSERVATUARI BALE ANASANAT DALI'NDA BALE EĞİTİMİNE BAŞLADIM 998 YILINDA LİSANS,2003 YILINDA İSE YÜKSEK LİSANSTAN MEZUN OLDU. ÖĞRENCİLİK YILLARINDA VAGANOVA BALE AKADEMİSİ (BUDAPEŞTE-MACARİSTAN 1993 ) ,RUS BALE TOPLULUĞU VAGANOVA BALE AKADEMİSİ (LONDRA-İNGİLTERE 1994 ) VE BELÇİKA KRALİYET BALESİ YAZ KURSU (ANTWERP BELÇİKA 1999 ) KURSLARINA KATILARAK SERTİFİKALARIM ALDI. YİNE ÖĞRENCİLİK YILLARINDA COPPELİA, GİSELLE,KUĞU GÖLÜ,HALTE DE CAVALERIE,LES MİLLİONS DE H'ARLEQUİN, ORPEUS-EURİDİS MELODY, PHONEİX NAPOLİ VE PAQUİTA BALELERİNDE SOLİST DANSCI OLARAK SAHNEYE ÇIKTI. 1998 YILINDA LİSANS DEVRESİNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ'NDE MİSAFİR SÖZLEŞMELİ BALE SANATÇISI OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADI. SON SEKİZ YILDIR İSE MODERN DANS TOPLULUĞUNDA SANAT YÖNETMENİ ASİSTANLIĞI GÖREVİNE DEVAM ETMEKTEDİR.


Rol aldığı eserler:

FINDIKKIRAN , UYUYAN GÜZEL , ROMEO VE JULİET,DON KİŞOT , SARAYDAN KIZ KAÇIRMA , NOTRE DAME'İN KAMBURU , İNANNA , SESLERLE ANADOLU , BİR TENOR ARANIYOR , FANTASTİK VE KARYAĞDI HATUN


GALERİ