Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BERİL BAŞTÜRK

6 Temmuz 1996'da İstanbul'da doğmuştur.2008 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanarak bale eğitimine başlamıştır.2014'te Okul 1. si olarak mezun olmuştur. 2014'te Beykent Üniversitesi'nde Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünü %50 burslu olarak kazanmış ve bölüm 1. si olarak mezun olmuştur.


2015 yılında Kore Uluslararası Bale Yarışması'na katılmış, Jüri Özel Teşvik Ödülü kazanmıştır.


2017 yılında İspanya'da Grand Audition'a katılmış. Nilay Yeşiltepe,David Makhateli,Vladimir Malakhov,Slavas Sarmadurov,Elizabeth Corbett,Iouzef Raoukout gibi sanatçılarla çalışma imkanı bulmuştur.Cincinnati Ballet Company'nin derslerine girme şansı yakalamış,Oğulcan Borova, Joanna Wilt gibi sanatçılarla çalışmıştır.


2018 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaya başlamıştır. Rol aldığı eserler;Giselle,Kuğu Gölü İspanyol Prensesi, Fındıkkıran Arap Dansı solist,Fındıkkıran İspanyol solist,Zorba,Troya,Tango Akşamı,Harem,Aida,Turandot,Gala Bale,C-19 eserlerinde dans etmiştir.


2019'da 2. Solo Çağdaş Dans Festivali'nde Özgür Adam İnanç'ın koreografisini yaptığı 'Egostasy F' ve 2020'de 3. sü düzenlenen festivale 'I-Solation' isimli yine Özgür Adam İnanç'ın koreograflığını yaptığı dansla katılmıştır.


2023 yılında Don Kişot eserinde Rüya Kraliçesi ve Kitri başrolü, 2024'de Fındıkkıran eserinde Clara ve La Bayadere eserinde Nikiya rollerini dans etmiştir.


Beril balenin yanı sıra tango ve çağdaş dansla kendini geliştirmeye devam etmektedir.