Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
İLHAN DURGUT

1993 yılında Yozgat ta doğdu. Yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuar I'nda bale eğitimine başladı. 2011 'de Belarus Minsk ve 2013'de Kazakistan -Almata okullar arası Bale Festivallerinde ülkemizi temsil etti. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuar ı'nda 2015 yılında mezun oldu, 2011 'de Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak çalışmaya başladı. Halen aynı müdürlükte görevine devam etmektedir. 2015 yılında İstanbul ve Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin düzenlediği Bale Yıldızları Gala Gecesinde görev aldı. 2015 yılında Antalya Aspendos 'ta düzenlenen Türksoy Opera ve Bale Yıldızları Gecesinde ülkemizi temsil etti.


Aldığı Ödüller;

2014 Uluslararası İstanbul Bale Yarışması'nda 2, Olarak Gümüş Madalya kazandı. 2014 Uluslararası Grand Prix of Siberia Krasnoyarsk Bale Yar işmasında finalist olarak diploma kazandı.2015 Uluslararası İtalya Spoleto Bale Yarışmasında I . Olarak Alt ın madalya kazandı.


Rol aldığı eserler:

Notre Dame'ın Kamburu,Uyuyan Güzel , Amazonlar ,5. Murad , Coppelia, Kont Dracula ,Sevginin Bedeli,Akdeniz Esintisi (Five tango's , Bolero , Aguas )Harem, Hamlet, Zorba,Yevgeni Onegin