Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
İLHAN DURGUT

1993 yılında Yozgat'ta doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda bale eğitimine başladı. 2011'de Belarus-Minsk ve 2013'de Kazakistan Devlet Konsenvatuvarı'nda 2015 yılında onur belgesi alarak mezun oldu. 2011' de Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak çalışmaya başladı. Halen aynı müdürlükte görevine devam etmektedir. 2015 yılında İsanbul Devlet Opera ve Balesi ve Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin düzenlediği Bale Yıldızları Gala Gecesi'nde görev aldı. 2015 yılında Antalya Aspendos'ta düzenlenen Türksoy Opera ve Bale Yıldızları Gecesi'nde ülkemizi temsil etti. 2016 yılında Mersin Müzik Festivalinde Gala Gecesinde dans etti.


ALDIĞI ÖDÜLLLER;


2015 Uluslararası İtalya Spoleto Bale Yarışmasında 1. Olarak Altın Madalya kazandı.


2014 Uluslararası İstanbul Bale Yarışmasında 2. Olarak Gümüş Madalya kazandı.


2014 Uluslararası Grand Prix of Siberia Krasnoyarsk Bale yarışmasında finalist olarak diploma kazandı.


ROL ALDIĞI BAZI ESERLER;


HAREM ,COPPELİA ,ONEGİN,KONT DRACULA,AMEDEUS ,NOTRE DAME'IN KAMBURU,UYUYAN GÜZEL ,AMAZONLAR ,5.MURAD,SEVGİNİN BEDELİ ,AKDENİZ ESİNTİSİ (FİVE TANGO'S, BOLERO, AGUAS),HAMLET ,ZORBA ,BACH ALATURKA-DANZON