Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
İLHAN DURGUT

1993 yılında Yozgat'da doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'nda bale eğitimine başladı. 2011 Belarus-Minsk ve 2013 Kazakistan-Almata okulları arasında Bale Festivallerinde ülkemizi temsil etti. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda 2015 yılında onur belgesi alarak mezun oldu. 2011 de Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Misafir sanatçı olarak çalışmaya başladı. Halen aynı müdürlükte görevine devam etmektedir. 2015 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi ve sonrasında yine aynı yıl Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin düzenlediği Bale Yıldızları Gala Gecesinde dans etti. 2015 yılında Antalya Aspendos'ta düzenlenen Türksoy Opera ve Bale Yıldızları Gala Gecesinde dans etti. 2018 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi ile birlikte 'Troya' eseri ile Bolshoi Theatre da Achille karakterini dans etti. 2019 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde 'Danzon' ve 'Vivaldi Dört Mevsim' eserlerinde görev alarak KKTC'ne turneye katıldı ve yine aynı yıl Antalya Balesiyle Şehrazat eserinde Uluslararası Bodrum Bale Festivalinde dans etti. 2023 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde Atatürk Kültür Merkezinde 'La Bayadere' eserinde 'Solor' karakterinde özel davetle ülkemize gelen Petra Conti ile dans etti.


ALDIĞI ÖDÜLLER;

2015 Uluslararası İtalya Spoleto Bale Yarışması 1. Olarak Altın Madalya kazandı. 2014 Uluslararası İstanbul Bale Yarışmasında 2. Olarak Gümüş Madalya kazandı. 2014 Uluslararası Grand Prix of Siberia Krasnoyarsk Bale Yarışmasında finalist olarak diploma kazandı.


ROL ALDIĞI BAZI ESERLER;

LA BAYADERE DANZON FİVE TANGOS KUĞU GÖLÜ BACH ALATURCA BOLERO DON QUİXOTE ROMEO&JULIET AGUAS GISELLE ZORBA AMAZONLAR FINDIKKIRAN COPPELİA HAREM 5.MURAD YEVGENİ ONEGİN SEVGİNİN BEDELİ HAMLET C-19 KONT DRACULA NOTRE DAME'IN KAMBURU AMADEUS UYUYAN GÜZEL