Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZGE SOYKAN

1990 yılında Ankara'da doğmuştur.


2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'nı kazanmıştır.


2006 yılında Varna Uluslararası Bale yarışmasına katılarak sertifika almıştır.


2007 yılında Belarus Bale Okulu'nda bale eğitimi almıştır.


2010 yılında 10 senelik bale eğitimini sınıf atlayarak 9 senede tamamlamış ve konservatuvardan mezun olmuştur.Yine aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde solist dansçı olarak çalışmaya başlamıştır.


2015 yılında İtalya'nın Spoleto şehrinde düzenlenen Uluslararası Spoleto Bale Yarışması'nda altın madalya kazanmıştır.


Aktif dans yaşantısı boyunca Giovanni De PALMA, Ivoyla ILIEV, Yannick BOQUIN, Robert DANVERS, Lorca MASSIN, Julian MOSS, Gyula HARANGOZO, Imek MUKHAMEDOV, Elisabeth PLATEL, Christine CAMILO ve Mehmet BALKAN gibi dünyaca ünlü koreograf ve çalıştırıcılar ile çalışmıştır.


Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 2010 yılından itibaren birçok yurtiçi/yurtdışı turnelerinde ve ülkemizde düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale ve Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivallerinde solist ve baş dansçı olarak görev almıştır. Sanatçı halihazırda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde baş dansçı olarak görevini sürdürmektedir.


Yer Aldığı Eserler :

Romeo ve Juliet, This is Your Life, Dos Entre Aguas, Danzon, Bach Alaturka, Giselle, Sevginin Bedeli, Notre Dame'ın Kamburu, Copellia, Drakula, Kındıkkıran, Hamlet, Amazonlar, Harem, Üç Silahşörler, Kuğu Gölü, Beethoven 7. Senfoni, Zorba, Uyuyan Güzel, V. Murad, Yevgeni Onyegin, Seslerle Anadolu, Amadeus ve Tannhauser yer aldığı eserlerden bazılarıdır.