Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
IŞINSU YAPICI

1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nü kazandı. 6 yıl boyunca klasik bale eğitimi aldıktan sonra, lisans devresinde bölüm değiştirerek Koreoloji Bölümü'ne geçti ve 2008 yılında mezun oldu. 2007- 2008 sezonunda Misafir Sanatçı sözleşmesi ile Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde kurulan Birim Dans Tiyatrosu'nda Kondüvit olarak çalışmaya başladı. 2011 - 2012 sezonunda İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde ve 2015-2016 sezonunda Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde 'Çakırcalı Efe' adlı eserin yeniden sahnelenmesinde Reji Asistanı ve Koreograf Yardımcısı olarak çalıştı. 2008 yılından İtibaren Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Bale Başkoreograflığı, Birim Dans Tiyatrosu ve Çocuk Balesi'nin sahnelediği tüm eserlerin provalarında, temsillerinde, yurtiçi ve yurtdışı turnelerinde ve bir çok konser ve projede görev aldı. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nde misafir sanatçı sözleşmesi ile Bale Kondüviti görevini sürdürmektedir.


Görev aldığı eserler:

Amadeus, Yevgeni Onegin, Hamlet, Coppelia, Kont Dracula, Akdeniz Esintisi, Harem, Dostlar Beni Hatırlasın, Çakırcalı Efe, Töre, Zorba, V. Murad, Notre Dame'ın Kamburu, Uyuyan Güzel, Üç Silahşörler, Amazonlar, Sevginin Bedeli, Denge, Balettango, Fındıkkıran, Anna Karenina, Barbaros, Kuğu Gölü, Gönüllü Çekmeceler, Çizmeli Kedi, Küresel Isınma, Çocuk Balesi Yılsonu Temsilleri, 23 Nisan Çocuk Balesi Temsilleri, 29 Nisan Dünya Dans Günü Temsilleri.


GALERİ