Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
IŞINSU YAPICI

Bale eğitimine 1995 yılında girdiği Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi’nde kursiyer olarak başladı. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nü sınavını kazanarak, ortaokul ve lise devresinde Klasik Bale Dansçılığı’nı, lisans devresinde Koreoloji Bölümü’nü bitirerek mezun oldu. İlk olarak, 2007 - 2008 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde kurulan Birim Dans Tiyatrosu’nun “Töre” adlı eserini dans notasyonu ile kaydetti ve eserde kondüvit olarak görev aldı. Birim Dans Tiyatrosu’nun “Çakırcalı Efe” ve “Töre” adlı eserlerinin İzmir, Mersin, Samsun Müdürlükleri’nde yeniden sahnelenmesinde Koreograf Asistanı olarak çalıştı. 2009-2010 sezonundan itibaren, Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Bale Başkoreograflığı bünyesinde Klasik Bale, Birim Dans Tiyatrosu ve Çocuk Balesi'nin sahnelediği tüm eserlerin provalarında, temsillerinde, yurtiçi ve yurtdışı turnelerinde, bazı opera eserlerinde, İstanbul Bale Yarışması’nda, Bodrum Bale Festivali’nde kondüvit olarak görev aldı. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nde Bale Kondüviti olarak görevini sürdürmektedir.


GÖREV ALDIĞI ESERLERDEN BAZILARI:


Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Don Kişot, La Bayadere, Uyuyan Güzel, Notre Dame’ın Kamburu, Üç Silahşörler, Giselle, Coppelia, Amadeus, Kont Dracula, Amazonlar, Hamlet, Zorba, Çakırcalı Efe, Dostlar Beni Hatırlasın, Töre, Troya, Göbeklitepe, Prens İgor.