Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ELİF FIRAT

1977 yılında Ankara'da doğdu. 1986 yılında H.Ü Ankara Devlet konservatuvarına girdi. 10 yıllık bale eğitimini bir yıl sınıf atlayarak dokuz yılda bitirdi. 2 kez Uluslararası Varna Bale yarışmasına katıldı. Özel bir davetle Stuttgart'da dans etti. Aynı zamanda Stuttgart Balesi ile çalışma imkanı buldu. İngiltere'de Royal Bale'de bir ay derslere katıldı. Almanya'nın nerdeyse tüm şehirlerinde , Belçika , Hong Kong, Londra, Budapeşte, Dubrovnik,Amsterdam gibi şehirlerde Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde solist olarak dans etti. Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 1996-1997 sezonundan itibaren solist ve başdansçı olarak dans etti.


Rol aldığı eserler:


Vivaldi- Dört mevsim,Fındıkkıran,La Bayadere,Beethoven 7. Senfoni,Schubert 9. senfoni,Bolero,Alla Tango,Romeo Juliette,Don Quixote,Giselle,Just one of those things,Uyuyan Güzel,Notre Dame'ın kamburu,Üç Silahşörler,Cindrella,Sevginin Bedeli,Harem,Çalıkuşu,Kamelyalı Kadın,Enter dos Aguas,Light and Shadow,Bir yaz gecesi rüyası,Carmen,Kuğu Gölü,Sync,Carmina Burana,Güldestan,vb... Jiri Kylian ve Balanchine eserlerinde solist olarak dans etti.


Çalıştığı koreograflar arasında Uğur Seyrek,James Sutherland,Maure Bigonzetti,Geyvan Macmillen,Marcia Haydee, Andre Prokovski,Nugrizar Maghalasvili,Merih Çimenciler, Beyhan Murphy, Mehmet Balkan, Armağan Davran, Volkan Ersoy 'u sayabiliriz.


GALERİ