Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
GÜRCAN KUBİLAY

1966 yılında Sarıkamış'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları 'Sahne Tasarımı' Bölümü'nden, 1993 yılında tez konusu olan W. Shakespeare'in 'Othello' adlı eserinin tasarımını yaparak mezun oldu. Çeşitli mimarlık bürolarında tasarımcı olarak çalıştı. 1993-1995 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1993-1998 yılları arasında Devlet Tiyatroları'nda misafir dekoratör olarak çeşitli oyunların dekor ve kostüm çalışmalarını yaptı.
1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Dekoratör olarak göreve başladı. Burada dekor çalışmasını yaprığı ilk eser 'Çardaş Prensesi'dir. Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Başdekoratör olarak görevine devam etmektedir.