Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

Giuseppe Verdi'nin bestelediği La Traviata operası, Alexandre Dumas'nın 1848 yılında yazdığı Kamelyalı Kadın romanını temel almıştır.


Francesco Maria Piave'nin librettosunu yazdığı eser, ilk kez 6 Mart 1853 tarihinde Venedik'te, Teatro la Fenice Tiyatrosu'nda oynanmıştır. İlk sahneye konduğu tarihten bu yana popülaritesini giderek arttıran eser, bütün dünya opera evlerinin repertuvarlarının vazgeçilmezi olmuştur. Ülkemizde de, Ankara'da ilk kez temsil edildiği 1954 yılından itibaren operalarımızın repertuvarlarında sıkça yer almaktadır.


Orkestranın sahne üzerinde olduğu ve bir anlatıcı eşliğinde sergileyeceğimiz eser, rejili konser formatında sahnelenmektedir.


Sevgi ve saygılarımızla...


Konu Özeti


Hayatını pervasızca partilerde eğlenerek geçirmeye adamış zengin bir kadın olan Violetta ölümcül bir hastalığın da pençesindedir.Bir partide tanıştığı Alfredo'nun kendisine ilan-ı aşk etmesiyle hayata bakışı tamamen değişen Violetta artık yaşamak için bir sebep bulmuştur.


Ancak Alfredo'nun babası, Violetta gibi adı çıkmış bir kızı oğluna layık görmemektedir. Baba Germont Violetta'yı ikna ederek oğlundan ayrılmasını sağlasa da bunun ne kadar büyük bir hata olduğunu fark ettiğinde, artık her şey için çok geç olmuştur.


LA TRAVIATA

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI