Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZLEM PAMUK

1994 yılında Mersin'de doğdu.Liseyi Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi'nde bitirdikten sonra 2012 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera/Şan bölümünü kazandı.Eğitim süreci içerisinde bir çok şan pedagogları ile çalıştı.İsimleri; Sim Tokyürek, İvana Uştuk, Melih Tepretmez, Ferda Yetişer , Nuray Sarıoğlu, Simge Büyükedes ile çalışmalarını sürdürdü. 2017 yılında mezun oldu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde açılmış olan genel sınavda Mersin Devlet Opera ve Balesinde Koro Sanatçısı olarak çalışmaya hak kazandı.


2017 yılından itibaren bir çok solo eserlerde roller aldı.


Bunlar; Mozart Requiem , Arşın Mal Alan(cihan) ,Carmen( Mercedes) , Rigoletto (maddalena) , Madama Butterfly (Suzuki) , Fiddler on the Roof ( Hodel ) , Die lustige witwe ( Valencienne ) , La Traviata ( Flora ) eserlerinde solo roller söyledi. İstanbul Beyoğlu Kültür Yolu festivali ve Efes Uluslararası opera bale festivalinde Rigoletto ve Fiddler on the Roof eserlerinde solo görev aldı. Görevini 2024 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi'de devam ettirmektedir