Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

SAYHA

Koreograf: Zeynep Bengier


Zaman içinde sıkışıp kaldığımız, her gün farklı kurgularla aynı sabaha uyandığımız, aldığımız nefesi dahi anlayamadığımız günlerden çıkıp bu ana varabilmiş olmak mucize gibi.


Tekrar işe yaramanın verdiği hazla spotların altında yeniden sizlerin karşısındayız. Bu defa büyük bir heyecanla üstelik. Çok kısa bir zamanda ve de aynı anda birden çok eseri yorgunluk nedir bilmeden çıkartmaya çalışıp bir yandan da eski gücüne dönmeye gayret edip yine de o salona adım atarken desteklerini hiç esirgemeyen, heyecanlarını asla kaybetmeyen dansçı arkadaşlarım; sizin gücünüz, ruhunuz, kalbiniz olmasa adımlarım sanata dönüşmezdi. İyi ki yeniden buluştuk. Harika kostümler yaratan ve onları birer hayal olmaktan çıkartan Gülnur Çağlayan Tuluk ve SAMDOB terzihanesine, Fikirleriyle beni, ışıklarıyla “Sayha”yı aydınlattığı için Oğuz Murat Yılmaz’a, Her eksiği tamamlayan, yorulmadan bir gün asistan bir gün dansçı ama ne olursa olsun hep yanımda olan İdil Şengül’e, Ve son olarak şu anda bu sayfaya göz gezdiren sizlere; ardımızda bırakmaya, hafızalarımızdan silmeye çalıştığımız onca acıya rağmen burada bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürler.


Bu gece aramıza giren onca mesafeyi aşmak için müzik ve dansla birbirimize sarılacağız.


İyi seyirler.


AMOR STELLAS

Koreograf: Tan Sağtürk


“Amor Stellas” Bach ve Mozart’ın eşsiz müzikleri eşliğinde duyguların ön planda olduğu bir eser.


Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin yetenekli dansçılarıyla son derece zevkli bir prova döneminden sonra eserimizin seyirciyle buluşma anı hepimize büyük heyecan veriyor. Siz değerli seyircimizin büyük özverilerle, büyük heyecanlarla çalıştığımız bu özel mutluluğa ortak olmanız dileğimle.


DEJAVU – BLACK AND WHITE

Koreograf: Mehmet Balkan


“Dejavu”, bir erkeğin tüm hayatı boyunca yaşadığı duygusal gelgitleri odağına alarak erkeğin aşka, hayata ve ilişkilere bakışını alışılmışın dışında bir perspektiften ışık tutarak anlatıyor.


“Black and White” kadın erkek ilişkilerini önce romantik sonra mizahi bir yaklaşımla ele alırken ilişkilere olan klasik bakışın yerine yeni anlamlar ve değerler katmayı deneyen bir dans gösterisi.


Her iki eserimin de Samsun Devlet Opera ve Balesi’ndeki sahnelenme sürecinde birlikte çalıştığımız tüm ekibe teşekkür ederim.


Sahneden uzun süre ayrı kalmak zorunda kalan bizler müziği, dans etmeyi, ışığı ve sizlerin değerli alkışını çok özledik. Sizlerin de aynı özlemi taşıdığınıza inanıyorum. Şimdi artık yeniden dans etme ve sizlerle buluşma zamanı.


İyi seyirler.


KARIŞIK HİSLER

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ