Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ORKUN BAYDOĞAN

19-05-1987 yılında Ankara da doğdu. 1998 yılında Hacettepe üniversitesi devlet konservatuarı bale bölümüne girdi.2008 yılında lisans eğitimi bitirdikten sonra önce Ankara Devlet Opera ve Balesinde daha sonra Samsun Devlet Opera ve Balesinde ayrıca öğrenim süresinde Ankara Devlet Tiyatrosunda dans etti. Sanatçı yurt dışında ve Türkiye de çeşitli festivallerde görev almış olup halen Samsun Devlet Opera ve Balesinde dans etmektedir .


Başlica dans ettiği eserler; Anna Karennina , Kuğu Gölü ,Giselle , Carmen ,Bir Yaz Gecesi Rüyası , Carmina Burana , Sync ,Yoz Döngü ,Çeşmebaşı , 1001 Gece Masalları ,Güldestan , Korsan , Amazonlar ,Zorba ,3 Silahşörler , Uyuyan Güzel , Barbaros , Fındıkkıran , Mevlana'nın Çağrısı , Concerto ,Bach alla Turca