Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

KONU

Mia ve Bıdık, Bay ve Bayan Müller'in doğacak bebeği için heyecanlıdırlar. Panayırda, hamile Bayan Müller Cadı'nın Rapunzel adını verdiği marullardan almak ister ancak bir marulun altın değerinde olduğunu öğrenince üzüntüyle eve döner. O günden beri yemeden içmeden kesilen Bayan Müller'e eşi Bay Müller çok üzülür; çareyi Cadı'nın bahçesinden gizlice bir marul almakta bulur. Bay Müller tam marulu alırken Cadı'nın kargasına yakalanır. Cadı yeni doğacak bebek karşılığında marullarından vermeyi kabul eder. Eşinin ve doğacak çocuğunun geleceği için Bay Müller çaresizce bu duruma razı olur.
Cadı yeni doğan bebeğe Rapunzel adını vererek onu herkesten uzakta ormanda bir kulede Mia ve Bıdık ile büyütür. Hayvan dostları Mia ve Bıdık ile büyüyen Rapunzel'in en büyük hayali dünyayı, başka kültürleri ve insanları tanımaktır. Ormanda yolunu kaybeden gezgin Leo ile tanışınca da kuleden ayrılıp onunla beraber dünyayı gezmeye karar verir.
Rapunzel'in kaçtığını anlayan Cadı hemen onun peşine düşer. Ormanda Pölsnderndorf Büyücüsü ile karşılaşan Leo ve Rapunzel büyücüden faydalı bilgiler öğrenirler. Bu sırada Cadı Rapunzel'i bulup onu eve götürmek ister. Pölsnderndorf Büyücüsü Cadı'ya onunla ormanda kalıp doğaya dair bilgilerini öğrenmesi için teklifte bulunur. Böylece Rapunzel de dünyayı keşfederken Cadı da yalnız kalmayacaktır. Cadı'nın teklifi kabul etmesiyle herkes isteğine kavuşmuş olur. Rapunzel ve Leo da dünyayı keşfetmeye yelken açarlar.


RAPUNZEL

TEMSİL TARİHİ