Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MUSTAFA ESKİ

1973 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da yaptı. 1995 yılında Dumlupınar Üniversitesi Elektrik Bölümü'nden mezun oldu. 2012 yılında İşletme Fakültesi'ni bitirdi. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde ışık uzmanı olarak göreve başladı. 2005 yılından bu yana ışık tasarımı ve yerli-yabancı dünya prömiyerleri olan eserlerin ışık tasarımlarını yaptı. 2010 yılında kurumun açmış olduğu Başışık Uzmanlığı sınavını kazanarak Başışık Uzmanlığı ve Işık Tasarımı görevini yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2005 yılında başladığı ışık tasarım eserleri; Öylesine Bir Dinleti, Carmen, Peter ve Kurt, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Korsan, Madama Butterfly, Mutlu Prens, Rigoletto, Oz Büyücüsü, Tosca, Elma Kurtları, Rusalka, La Bayadere, Carmina Burana, Güldestan, Kuklacı, Satılmış Nişanlı, İstanbulname, Zaide, Heidi, Iolanta, Karacaoğlan, Il Trovatore, Anna Karenina, West Sİde Story, Bremen Mızıkacıları, Aşk-ı Memnu, Medea, Salome, Figaro'nun Düğünü, Mevlana'nın Çağrısı, Lucia di Lammermoor, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Satılmış Nişanlı, La Traviata, Don Kişot, Umut, Uyuyan Güzel, Macbeth, Tangopera, Don Giovanni, Herkül, Otello, Paris'te Bir Gece, Şekeronya, Şen Dul, Kitap Kurdu ile Can Haylazlara Karşı, Fındıkkıran, Yaşa Sen Anne.