Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DAĞHAN ERGÜN

1988 yılında Ankara'da doğdu. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı Şan Bölümü'nü kazandı. Şan eğitimi çalışmalarına Doç. Keriman Davran ve Aykut Çınar ile devam etti. Zeynep Tamer ile Sahne ve Oyunculuk çalışmaları yaptı. J. Strauss'un Yarasa operetinde Alfred, G. Rossini'nin Evlilik Sözleşmesi operasında Edoardo rolleriyle sahneye çıktı. Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ile birçok konser verdi. 2016 yılında mezun oldu.

Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak 2016 yılında kariyerine başladı. G. Donizetti - Rita (Beppe), W. A. Mozart Requiem (tenor solo), Serdar Yalçın - Tangopera (Garson), C. Orff - Carmina Burana (tenor solo), Ü. Hacıbeyov - Arşın Mal Alan (Asker) eserlerinde rol almıştır. 2021 yılında katıldığı Antalya Devlet Opera ve Balesi çatısı altında repertuvarına G. Verdi - La Traviata (Alfredo), G. Donizetti - L'elisir D'amore (Nemorino) rollerini ekledi. Faal olarak kariyerine devam etmektedir.