Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
NESLİHAN GAZAL ERTEN

1979 yılında Diyarbakır'da doğmuş olan Neslihan Gazal Ertan. Diyarbakır Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümünü bitirmiştir.


2003 yılında İzmir Tiyatro Evi’nde sahne tasarımcısı olarak görev almıştır.


2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Tasarımı ana sanat dalından mezun olmuştur. 2004 ve 2007 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatroları ve bazı özel tiyatrolarda çeşitli oyunlarda görev almıştır.


Süleyman Demirel Üniversitesi Sahne Tasarımı Bölümü'nde sanatçı öğretmen olarak görev almıştır.


2007 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na girmiştir.


'72. Koğuş', 'Bozkır Dirliği', 'Kısasa Kısas', 'Bir Halk Düşmanı', 'Midasın Kulakları' çalışmış olduğu oyunlardan bazılarıdır.


2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'ne kostüm kreatörü olarak girmiştir. Kostüm tasarımlarını yaptığı eserlerden bazıları Rita, Suzanna'nın Sırrı, Töre, Manon Lescaut, Cem Sultan, I Puritani, Il Signor Bruschino, La Boheme , IV.Murat, Aida, Aşk İksiri operaları, Bir Tenor Aranıyor, Eczacı, Çardaş Prensesi operetleri, Coppelia balesi, Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Arda Boyları modern dans eserlerinden bazılarıdır.


Sanatçı halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde kostüm kreatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.


GALERİ