Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

Hikaye, İskoçya’nın mistik topraklarında, tutkunun, ihanetin ve kaderin bir araya geldiği bir dünyada geçer. Genç ve zarif Lucia Ashton, yakışıklı bir delikanlı olan Edgardo’ya aşık olur. Ancak ailesi, varlık ve itibar meseleleriyle meşgul olan bir başka adamla evlendirme planları yapar. İhanete uğramış ve aşkı ellerinden alınmış bir şekilde, Lucia’nın zihinsel dünyası karanlık sulara yuvarlanır. Hırs ve çıkarlar, kalbi paramparça olan bir kadının ruhunu işgal ederken, trajik bir son kaçınılmazdır.


BİRİNCİ PERDE

Bir fırtına, İskoçya’nın uğultulu topraklarında Ravenswood Malikanesi’ni sarar. Orada, iki ailenin düşmanlığının ortasında, iki genç ruh, Edgardo ve Lucia, aşkın kudretine esir düşer. Tutkulu bir dans gibi, aşkları engellenemez bir şekilde yükselir ve birbirlerine sıkıca sarılırlar.


İKİNCİ PERDE

Ashton Malikanesi’nin gölgeleri arasında, Lucia’nın kardeşi Enrico, ailesinin ismini korumak adına onu başka bir adamla evlendirmek kararı alır. Bir kurt gibi, içindeki hırs ve ihtirasla kükreyen Enrico, her türlü entrikayı kullanarak Lucia’yı kendi tuzaklarına çeker.


ÜÇÜNCÜ PERDE

Karanlık bir ormanda, yıldızlar bile acıya tanıklık ederken, Lucia, aşkın kıyısında yürürken acı gerçeği öğrenir. Enrico’nun ihanetiyle sarsılan ve kalbi paramparça olan Lucia, kaderin karanlık ellerine teslim olur ve umutsuzca itaat eder.


Bir düğünün ardından, acı bir gerçeklikle yüzleşen Lucia, sevdiklerinin ihanetini derinden hisseder. Geçmişi zincirlerle bağlı olan bir kadın, ikinci bir evlilikten kaçınırken, kaybettiği aşkının geri döndüğünü öğrenir. Fakat geçmişin hayaletleri ve kaderin zalim dokunuşu, onları trajik bir sona doğru sürükler.


LUCIA DI LAMMERMOOR

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ