Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
AHMET K. KAHYAOĞLU

DEÜ Devlet Konservatuarı Kompozisyon ASD yüksek lisans programına devam etmekte ve 1983 yılından beri İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmakta olan Ahmet Kenan Kahyaoğlu, kariyerine koro sanatçısı ve piyanist olarak başladı. 1979 - 1984 yılları arasında DEÜ GSF Müzik Araştırmacılığı Bölümü'nde eğitim alan sanatçı, 1979 - 1990 yılları arasında Betül Çağlar, Adnan Atalay, Nurhan Cangal ve Vedat Çorbacı ile piyano, 2007 - 2009 tarihleri arasında İzmir Devlet Operası Genel Müzik Direktörü Winfried Müller ile orkestra şefliği çalışmış olup; halen Ebru Güner Canbey ile komposizyon, Onur Nurcan ile 20.yy kontrapunt teknikleri, Jean Bealy ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü Tulio Gagliardo ile orkestra şefliği çalışmalarını sürdürmektedir.


1985 - 86 sezonunda Polaria adlı çocuk oyununda müzik eğitmenliği yaptı. 1986 - 88 yılları arasında ise İZDOB Çocuk Korosu'nun piyanisti görevini üstlendi. 'Sihirli Dünya' (yönetmen, düzenleme ve piyano), 'Bir Tenor Aranıyor' (orkestra şefi),'Bir Yaz Gecesi Rüyası' (koro şefi) 'Carmen Carmen'dir' (orkestra şefi), 'Kösem Sultan' (ork. şef yardımcısı) Keloğlan' (ork. şefi), Nino Rota'nın 'La Notte di un Nevrastenico' ork. şefi), 'Arşın Mal Alan' (ork. şef yardımcısı), 'Kamelyalı Kadın' (koro şef yardımcısı) 'Lüküs Hayat' (ork. şefi), 'Kanlı Nigar' (koro ve orkestra şefi), 'Hekimoğlu' (koro şefi) Samson ile Dalila (koro şefi), 'Yunus Emre Oratoryosu' (koro şefi), 'Sevil Berberi' (koro şefi), 'Şekeronya' (ork. şefi), 'Çakırcalı Efe' (ork. şefi) eserlerinde yer aldı.


Beste ve düzenleme çalışmaları ise şu şekildedir Promenade Dans le Bois (koro için düzenleme), The Muppet Show' (Koro için düzenleme), Sevda - Atatürk'ü Anış Mezzosoprano için Lied, Kurtuluş Kantatı (libretto Murat Göksu),


'İlahi', 'Bu Ne Biçim Dava' (tamamlanmış birinci perdesinden soprano için arya), 'Cumhuriyet'e 75. yıl Marşı', Orhan Veli Kanık'ın üç şiirine Lied ( Son Türkü 1998-2000, Uyku - 1999 ve Şarkı - 2000), Handel'in 'Rinaldo' operasından soprano aryasının koro ve orkestra için düzenlemesi, Prof. Murat Tuncay'ın 'Orta Yaş Mızırtıları' adlı şiir kitabından sekiz şiire Lied, çok sayıda orkestra, çocuk korosu eşlik, çokseslendirmeleri ve düzenlemeleri, TRT Radyo 3'te yayınlanan 'Radyoda Opera', 'Aryalar ve Liedler', 'Duygulardan Notalara', 'Maestro' radyo programlarının yapımcılığı.