In order to provide you with a better shopping experience, we place cookies on our site, and will continue to use personal data collected with cookies in accordance with our Data Policy - the purposes and methods and regulations set forth in our information.

Devlet Opera ve Bale
Patara

Announcement

23. Uluslararası Ottavio Ziino Opera Yarışması'nın (23rd International Ottovio Ziino Lyric Competition) canlı ön elemeleri Temmuz ayında Avrupa’nın önde gelen tiyatrolarıyla birlikte İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecektir.


Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün de iş birliği içinde olduğu, 9-11 Ekim 2024 tarihlerinde İtalya Roma’da düzenlenecek ve Daniela Barselona’nın Jüri Başkanı olduğu, ünlü sanat direktörü Wally Santarcangelo’nun da aralarında bulunduğu dünyanın en prestijli jürisine ev sahipliği yapacak olan “23. Uluslararası Ottavio Ziino Opera Yarışması”nın (23rd International Ottovio Ziino Lyric Competition) canlı ön elemeleri Temmuz ayında Avrupa’nın önde gelen tiyatrolarıyla birlikte İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecektir.


• Başvurular www.clioz.net adresinden yarışmanın resmi sitesine yapılacaktır. 


• Yarışmaya, 1 Ocak 1991 tarihinden sonra doğmuş, her ses grubundan opera şarkıcısı katılabilir. 

• Katılacak adaylar başvuru formunda yarışma boyunca seslendirecekleri 6 aryayı yarışmanın belirlediği kural ve listeye uygun şekilde belirtmek durumundadır. 

• Yarışmaya başvuru ücreti, her yarışmacı tarafından son başvuru tarihine kadar internet sitesinde belirtilen hesaba gönderilmiş olmalıdır.

• Daha fazlası ve detaylı bilgi için lütfen www.clioz.net internet adresini ziyaret ediniz. 

• Yarışmanın İstanbul ve Ankara ön elemelerinde başarılı olan şarkıcılar, 9-11 Ekim 2024 tarihlerinde, Roma - Ghione Tiyatrosu’nda yapılacak finallerde ülkemizi temsil edeceklerdir. 

• Bayrağı ileriye taşıyacak genç sanatçılarımıza her alanda destek veriyoruz. Bu çok önemli yarışma ile yapmış olduğumuz iş birliğini, iki ön elemesinin ülkemizde gerçekleşecek olmasının gururuyla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

• Sorularınız için operayarismabilgi@gmail.com mail adresine başvurabilirsiniz.​

OPERA YARIŞMASI.jpeg


jpeg'click to open