Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

Cleveland Grand Opera Topluluğu, Verdinin 'Otello' operasını sahneleyecektir. Tiyatronun yöneticisi Henry Saunders, daha fazla izleyici çekebilmek amacıyla ünlü tenor Tito Merelli ile anlaşmış, oldukça yüksek fiyattan tüm biletler satılmış, temsil ve sonrasında otelde yapılacak kokteyl için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır... Tito Merelli, o gün öğle saatlerinde başlayacak genel prova ve aynı akşam yapılacak prömiyer için büyük bir heyecanla beklemektedir. Bu temsil, ünlü tenorun Amerika'daki ilk temsili olacaktır. Saunders'in kızı Maggie ile yardımcısı ve topluluğun her işine bakan Max, bu bekleyişi, büyük bir otelin Tito Merelli için ayrılan lüks odasında sürdürmektedirler. Az sonra Saunders da odaya gelir. Tito geç kalmış, endişeler başlamıştır. Çalan telefon operada çıkan sorunlardan ilkinin habercisidir... Otel odasındaki gerginlik iyiden iyiye arttığında bu kez telefon iyi bir haber için çalar. Tito Merelli otele gelmiştir. Ancak, yalnız geleceği sanılan ünlü tenor, eşi Maria ve bir dizi sürprizi de beraberinde getirmiştir. Saunders ve Max'in her şeyi yoluna koyma çabalarına karşılık, Saunders'in kızı Maggie, Cleveland Grand Opera'nın sopranosu Diana, Opera Derneği Başkanı Julia ve otelin Bellboy'unun sürprizlerinin de katkısıyla ortalık iyiden iyiye karışır. Aşk, dostluk, zaaf, çıkar ilişkileri, kıskançlıklar ve yanlış anlamaların tempolu koşuşturmasında komik olaylar hızla birbirini izlemeye başlar...


Cleveland Grand Opera Assembly will perform the Verdi's Othello. Henry Saunders, the director of the Assembly makes a deal with the famous tenor Tito Merelli in order to attract the audience. All the tickets, which were quite expensive, are sold out; and all the preparations for the cocktail party after the show are completed. Tito Merelli is very excited about the general rehearsal that will begin at noon, and the premier at the evening. This will be the first time for the famous tenor to take the stage in US. Maggie, the daughter of Saunders and his assistance Max are continuing waiting at the suite of a big hotel, reserved for Tito Merelli. Saunders enters the suite. Tito is late and they get anxious. The ringing phone bell is the messenger of the first problem in the opera. When the tension had increased thoroughly the phone bell rings for good news. Tito Merelli has arrived to the hotel, but not alone as it was expected. He had brought with his wife Maria and a series of surprises. While Saunders and Max are trying to set the things right Saunder's daughter Maggie, Cleveland Grand Opera´s soprano Diana, Opera Association Chairman Julia and the Bellboy of the hotel were stirring up new troubles. With the harmonic run of love, friendship, weaknesses and relations based on self-interest, funny events continues.


BİR TENOR ARANIYOR

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI