Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Ulusal Müziğimiz” konser serisi, ulusal çok sesli müziğimizin değerlerinden Cumhuriyet Dönemi bestecilerimize mercek tutan bir proje olarak olarak kendilerine saygı niteliği taşımaktadır.
“Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü; musikide değişikliği alabilmesi kavrayabilmesidir. Ulusal ince duyguları, düşünceleri anlatan yüksek deyişleri toplamak, onları bir gün önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu düzeyde Türk ulusal musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir…”
Mustafa Kemal Atatürk
Konser serisinin bir diğeri, Cumhuriyet döneminin yetiştirdiği büyük bestecilerden, ulusal bilincin oluşturulabilmesi için Atatürk'ün oldukça önem verdiği evrensel anlamda etkileşimi olan bir müzik dilini kullanan öncü bestecilerimizden Ulvi Cemal Erkin'in dünyasına uzanarak devam ediyor.


ULUSAL MÜZİĞİMİZ "U.C.ERKİN"

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ