Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin 'Ulusal Müziğimiz' konser serisi, ulusal çok sesli müziğimizin değerlerinden Cumhuriyet Dönemi bestecilerimize mercek tutan bir proje olarak kendilerine saygı niteliği taşımaktadır.
'Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü; musikide değişikliği alabilmesi kavrayabilmesidir. Ulusal ince duyguları, düşünceleri anlatan yüksek deyişleri toplamak, onları bir gün önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu düzeyde Türk ulusal musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir…'
Mustafa Kemal Atatürk
Konser serisinin üçüncü konseri; 'Cemal Reşit Rey & Yalçın Tura';
Cumhuriyet tarihinin ilk çağdaş bestecilerinden olan, halk türkülerini ilk defa çok sesli müzik mecrasına adapte eden, hafızalarda yer etmiş eserlerin bestecisi 'Cemal Reşit Rey' ve çağdaş Türk müziğinin en önemli bestecilerinden biri olan ve bestelediği birçok sevilen film müziği ile de tanınan 'Yalçın Tura'nın eserlerinden oluşan seçkin bir program ile gerçekleştiriliyor.


ULUSAL MÜZİĞİMİZ "C.R.REY & Y.TURA"

TEMSİL TARİHİ

GALERİ