Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara

KONU

Eserin Konusu

Alfredo Germont Violetta ile tanışır ve uzun süredir onu uzaktan uzağa sevdiğini itiraf eder. Violetta bundan etkilenmiş olsa da, hasta olduğu için günlerinin sayılı olduğunu bilmektedir ve bu romantik aşkı reddeder. Alfredo'ya bir papatya verir ve ancak bu çiçek solduğunda geri gelebileceğini söyleyerek onu başından savar. Violetta ve Alfredo fakir fakat mutlu bir biçimde birlikte yaşamaktadırlar. Alfredo'nun babası Giorgio, Violetta'ya bu aşk skandalını sonlandırması için yalvarır. Gönülsüzce kabul eder fakat Alfredo onun eski sevgililerinden birine döndüğünü düşünür ve onunla partide karşılaşarak onu herkesin içinde aşağılar. Giorgio oğluna bu konuda sitem eder ve Violetta ona aşkının ne denli yoğun olduğunu anlamadığını söyler. Ölmekte olan Violetta Giorgio'dan bir mektup alır: yurtdışında olan Alfredo, gerçeği öğrenmiştir ve şimdi Violetta'nın yanına gelmektedir. Yanına gelir ve onu affetmesi için yalvarır; Violetta'yı yeniden yaşam tutkusu sarar. Sonrasında ise doktor gelir; fakat artık çok geçtir.


İtalyan operasının ve dünya opera repertuvarının en önde gelen bestecilerinden biri olan Giuseppe Verdi'nin, Alexandre Dumas'nın Kamelyalı Kadın romanından operaya uyarladığı eseri La Traviata 5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali kapsamında 2 Temmuz 2022 Cumartesi akşamı sat 21.00'de İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestası, Korosu, Balesi ve Solistleri ile sahnede olacak!


LA TRAVIATA

TEMSİL TARİHİ

GALERİ