Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

Denizler gibi derin sana olan sevgim.
Sana ne kadar verirsem, o kadar çoğalıyor bende kalan,
Sonsuz çünkü ikisi de.
- Shakespeare

'Ben daima duygularımla ve içtenlikle, toplumun eserim hakkında ne düşüneceğini kendime hiç dert etmeden yazdım. Beste yaparken, duygularımın ateşiyle tutuştuğum sırada, hep aklımdan müziği duyan herkesin benim hissettiğim şeyin bir yansımasını deneyimleyeceği fikri geçer.' diyen ünlü besteci Çaykovski, Shakespeare'in ünlü romantik tragedyasından yola çıkarak Romeo ile Jülyet Uvertürü adlı büyülü, fantastik senfonik bir şiir besteler. 1872 yılında seslendirilen eser için daha sonra Çaykovski yeni bir son yazarak, bu esere Fantasy Overture adını verir. Yeni versiyonunun prömiyeri 1886 yılında yapılır; eser o günden bugüne kadar da ünü ve popülerliğini sürdürmektedir.

Romeo ve julıet balesini yepyeni bir anlayışla ve Çaykovski'nin müziğiyle sahneye aktaran Armağan Davran ve Volkan Ersoy eserin hem librettosunu yazıp hem de koreografisini üstleniyorlar. Müzikal düzenlemelerin Tolga Taviş'e ait olduğu eser klasik anlayışla sahneleniyor.

ROMEO VE JULIET

VİDEOTEMSİL TARİHİ

DİSTRİBÜSYON

GALERİ