Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Troy Çanakkale

KONU

İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin (1813- 1901) dört solist, koro ve orkestra için bestelediği “Messa da Requiem” ilk kez 22 Mayıs 1874 tarihinde Milano’daki San Marco kilisesinde seslendirildi. “Messa da Requiem”, aynı W.A.Mozart’ın “Requiem”i gibi, en çok seslendirilen ve en tanınmış koral eserlerdendir. Verdi bu eseri, hayran olduğu İtalyan şair ve romancı Alessandro Manzoni’ye ithaf etmiştir.


The Messa da Requiem is a musical setting of the Catholic funeral mass for four soloists, double choir and orchestra by G.Verdi (1813-1901). The Requiem was first performed in the church of San Marco in Milan on 22 May 1874. It is probably the most frequently performed major choral work composed since the compilation of Mozart's Requiem. It was composed in memory of Alessandro Manzoni, an Italian poet and novelist whom Verdi admired.


MESSA DA REQUIEM

VİDEOTEMSİL TARİHİ

GALERİ


MEDYA YANSIMALARI