Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
NECATİ CEM KAYTMAZ

1972 yılında Ankara'da doğdu.1989 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde bale sanatçısı olarak çalışmaya başladı.Ankara Devlet Opera ve Balesi ile Hırvatistan turnesine katıldı. 1999 yılına kadar Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde kadrolu olarak görev yaptı.1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi’ne geçiçi görevle atandı. Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde sanat yaşamını sürdürmektedir.


Sanat Yaşamında Dans Ettiği Bale Eserleri:

Kuğu Gölü', 'Don Kişot', 'Budala', 'Anna Karanina', 'Kamelyalı Kadın', 'Romeo Jüliet', 'Uyuyan Güzel', 'Fındıkkıran', Bolero', 'Üç Silahşörler', 'Carmina Burana', 'Yoz Döngü', 'Çeşme Başı', 'Yunus Emre', 'Les Slyphides', 'Concerto', 'Ateş Kuşu', 'Uçarcasına', 'İki Yürek Destanı', 'Duvarlar', 'Bulutlar Nereye Gider', 'Eros Thanatos' , 'La Bayadere', ' Notre Dame'ın Kamburu' ,' West Side Story', Şımarık Kız, Arşın Malalan, Balanchine ve Arkadaşları, Senfonilerle Dans, Troy Game, My Fair Lady, Coppelia, Serenad, Tuval, Salome, Umut, Yedi Güzeller, Perili Köşk,Orfeo and Eurodice, Cosifan Tutte ,Anadolu Sihri, Tangopera, İstanbulname,Eva,Kontrast, İlişkiler, Metropol, La Traviata, Bahçesaray Çeşmesi, Damdaki Kemnacı, Corsaire, V. Murad, Carmen Opera, Carmen Bale,Yarasa, Giselle, Dostum Akdeniz, Prens İgor, Aida, Mevlana’nın Çağrısı, Kuğu Gölü, Fındıkkıran. Sanatçı 1999 yılından bu yana Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde dans etmektedir.