Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
GÖRKEM EZGİ YILDIRIM

Müzik hayatına Ankara'daki Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde viyolonsel ve piyano eğitimi alarak başlamıştır.


2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünden okul birinciliği derecesiyle mezun olmuştur.


Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır.


2006 yılında Profesyonel Ses Derneği'nin düzenlediği Genç Ses Yarışması'nda birincilik ödülü almıştır.


Mezuniyetini takiben Schauspielhaus-Viyana, Grand Theatre de la Lucembourg, Het Toneelhuis- Antwerpen- Belçika ve Nationaltheater Mannheim- Almanya'da solist olarak rol almıştır.


2006-2007 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başlamıştır. Opernwerkstatt Project-Isviçre (Bern, Thun, Sigriswil, Bad Ragas), Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali ve Uluslararası Ankara Müzik Festivalinde solist olarak sahneye çıkmıştır.


Yurtiçinde vermiş olduğu çok sayıda konser ve temsilin yanı sıra, Japonya, Estonya, Rusya, Güney Kore, Çin, İtalya, Bulgaristan, Avustralya,İskoçya, Kırgızistan, Türkmenistan, İngiltere, Portekiz ve Venezüela'da konserler ve temsillerde sahneye çıkmıştır.


2017 yılında Rusya'nın Krasnoyarsk şehrinde düzenlenen IV. Uluslararası P. I. Slovstov Opera Yarışmasında, Grand Prix, Krasnoyarsk Valiliği özel ödülü ve en iyi halk şarkısı yorumu ödüllerini kazanmıştır. Yine 2017 yılında Semiha Berksoy Opera Vakfı tarafından 'Suna Korad Özel Ödülü' ne layık görülmüştür.


2018 yılında Andante Klasik Müzik Dergisi'nin düzenlediği Donizetti Klasik Müzik Ödüllerinden 'Yılın kadın opera yorumcusu' ödülüne layık görülmüştür.


Ayrıca bugüne kadar Izmir Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile konserler vermiştir.


Görkem Ezgi Yıldırım, halen Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim elemanı ve Ankara Devlet Opera ve Balesinde solist olarak görev yapmaktadır.


GALERİ