Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
GÖRKEM EZGİ YILDIRIM

Müzik hayatına Ankara'daki Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde viyolonsel ve piyano eğitimi alarak başlamıştır.


Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır.


2006 yılında Profesyonel Ses Derneği'nin düzenlediği Genç Ses Yarışması'nda birincilik ödülü almış olup; Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünden okul birinciliği derecesi ile mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben Schauspielhaus-Viyana, Grand Theatre de la Lucembourg, Het Toneelhuis- Antwerpen- Belçika ve Nationaltheater Mannheim- Almanya'da solist olarak rol almıştır.


2006-2007 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaya başlamıştır. Opernwerkstatt Project-Isviçre (Bern, Thun, Sigriswil, Bad Ragas), Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali - Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde solist olarak sahneye çıkmıştır.


Yurt içinde vermiş olduğu çok sayıda konserin yanı sıra, Japonya, Estonya, Rusya, Güney Kore, Çin, İtalya, Bulgaristan, Avustralya, İskoçya, Kırgızistan, Türkmenistan, İngiltere, Portekiz ve Venezüela'da konserler vermiştir.


2017 yılında Rusya'nın Krasnoyarsk şehrinde düzenlenen IV. Uluslararası P. I. Slovstov Opera Yarışması'nda, Grand Prix, Krasnoyarsk Valiliği özel ödülü ve en iyi halk şarkısı yorumu ödüllerini kazanmıştır. Yine 2017 yılında Semiha Berksoy Opera Vakfı tarafından 'Suna Korad Özel Ödülü' ne layık görülmüştür.


2018 yılında Andante Klasik Müzik Dergisi'nin düzenlediği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nden 'yılın kadın opera yorumcusu' ödülüne layık görülmüştür.


Bugüne kadar Izmir Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile konserler vermiştir.


Görkem Ezgi Yıldırım, halen Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim elemanı, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde solist olarak görev yapmaktadır.


GALERİ